Související zápas

1. SK Prostějov
ProstějovSFC Opava
3:1(1 : 0)
ne 19. 5. 2024 17:00 @ HFK Olomouc, Staškova, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 29. kolo
114_20240419_141357.png
781_20240518_090332.jpg

Opavu musíme porazit

Pohled na tabulku je jasný, Opavu musíme porazit.

Dvě kola před koncem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY čeká fotbalisty 1. SK Prostějov další existenční utkání. V Holici přivítají v neděli od 17 hodin Opavu, která se v soutěži v předstihu zachránila výhrou nad Vyškovem.

„Budou uvolnění, přijedou si zahrát. O to to pro nás bude složitější. Ale do této situace jsme se dostali sami, musíme si s ní poradit. Každý ví, co je ve hře. Hlavně před naší brankou nesmíme dělat hloupé chyby jako na Dukle, které nás stály lepší výsledek,“ uvědomuje si prostějovský trenér Radim Kučera.

Tým Eskáčka potřebuje vyhrát. Pokud získá tři body, dostane pod sebe Varnsdorf nebo Příbram. Právě tyto celky čeká ve 29. kole vzájemný duel. „To je naše jediná výhoda před posledními zápasy. Díky vzájemnému utkání si naši sousedi v tabulce body nějak rozdělí, díky tomu jsme v situaci, kdy nemusíme spoléhat na jiné výsledky. Pokud budeme úspěšní, zachráníme se,“ říká kouč Hanáků, který si nechce připouštět velký tlak posledních týdnů.

„Pro nás se od začátku jara vůbec nic nemění. Čeká nás další zápas, který prostě potřebujeme zvládnout. Je to jako kafemlýnek, opakuje se to před každým kolem. Mohli jsme si pomoci nějakým bodem na Dukle. Nepodařilo se, už je to pryč. Musíme na to zapomenout a nachystat se na další utkání, které chceme zvládnout za tři body. O tom, jaká situace bude před posledním kolem, v tuto chvíli opravdu nebudeme přemýšlet,“ dodává Kučera.

Poslední dvě kola soutěže se hrají v jednotný čas, s Opavou tak boj o zachování druholigové příslušnosti zahájíme ve 29. kole FNL v  neděli 19.5. od 17:00. Pokud nemáte možnost sledovat utkání přímo na stadionu bude pro Vás připraven STREAM z utkání díky SPORTTOTAL.CZ