114_20240419_141357.png
115_20240419_141901.png
142_20230421_114145.jpeg

PŘÍPRAVKY: Rodinný seminář s FAČR

Rodinný seminář s FAČR

Přípravky: rodinný seminář s FAČR

Včera 20.4. v 17.30 proběhl v ZŠ Valenty exkluzivní seminář pouze pro rodiny, zveřejněný FAČR a pořádaný 1.SK Prostějov. Cílem je zvýšit povědomí o roli rodin vůči jejich dětem, které hrají fotbal. Z FAČR přišel lektor Jaroslav Ondra, zodpovědný za tuto iniciativu. Bylo probráno mnoho témat od komunikace s dětmi před, během a po zápase, přes chování rodičů na tréninku a zápasech jejich dětí, interakci s trenéry, stravu, samostatnost a zodpovědnost dítěte atd.

"Jsem opravdu šťastný, že jsem mohl zorganizovat takovou akci. Byl to skutečně "Trénink pro rodiny", které dostaly konkrétní informace, které lze hned aplikovat. Je pro nás nezbytné mít zdravý a jasný vztah s rodiči a je naší povinností jako klubu podporovat rodiny ve sportovní výchově jejich dětí. Jsem také opravdu rád, že jsme měli velkou účast rodin. Chceme takovéto akce pořádat pravidelně, protože věřím, že pevné partnerství mezi kluby a rodinami může našim dětem velmi pomoci. Velké poděkování patří vedení 1. SK za podporu při organizaci této akce, řediteli Weisserovi za využití prostor ZŠ Valenty, kolegovi Davidu Pekařovi za organizaci a Jaroslavu Ondrovi a FAČR za skvělou iniciativu", komentoval Antonio Console, šéftrenér přípravek 1.SK Prostějov.

Seminář trval cca 2 hodiny, během kterých byla skvělá interakce mezi rodinami a panem Ondrou, který s velkou dostupností zůstal s některými rodinami na konci semináře.