Soustředění Itálie

Herní soustředění Itálie

ACD Jesolo - 1. SK Prostějov 0:4 (0:3)

Branky: 2x Cibulec, Hajkr, Hubáček

Sestava 1. Poločas: Svoboda - Piňos, Halouzka, Kupka - Cibulec, Kanka, Přikryl M., Hajkr - Sikora, Stejskal

Sestava 2. Poločas: Spurný - Zapletal A., Halouzka, Dospiva - Hubáček, Khýr, Pospíšil, Přikryl M. (60. Čížek), Zapletal D. - Kaštil, Kubalák

Venezia FC - 1. SK Prostějov 3:2 (1:1)

Branky: Pospíšil, Cibulec

Sestava: Svoboda (36. Spurný) - Zapletal A. (60. Piňos), Halouzka, Kupka (60. Dospiva) - Cibulec (55. Hubáček), Khýr (36. Zapletal D.), Čížek, Hajkr (45. Kanka) - Sikora (45. Kubalák), Pospíšil (36. Přikryl)

Udinese Calcio U14 - 1. SK Prostějov 1:1 (1:0)

Branky: Sikora

Sestava: Spurný (20. Svoboda), Zapletal A., Halouzka, Kupka (45. Piňos) - Cibulec, Dospiva (45. Zapletal D.), Přikryl M. (45. Hubáček), Čížek, Hajkr (36. Pospíšil, 60. Khýr) - Sikora, Kaštil (36. Stejskal)

Máme za sebou herní soustředění v Itálii, kde jsme měli v plánu jeden trénink a tři velmi kvalitní zápasy proti Jesolo, Venezia a Udinese.

V pondělí po ubytování a trochu odpočinku jsme se věnovali video rozboru a taktickým věcem, které nám ukázaly přípravné zápasy. Poté si kluci zahráli fotbálek na pláži.

V úterý dopoledne jsme měli předzápasový trénink, kde jsme se zaměřili hlavně na hru a dostat se do herní pohody.

První utkání jsme sehráli proti domácímu týmu A.C.D. Jesolo na přírodní trávě. Od první minuty jsme diktovali hru. Měli jsme celý zápas pod kontrolou. Soupeř zahrozil na naši bránu až v druhém poločase, a to když jsme na hřiště poslali hráče z lavičky. Chvíli trvalo než se dostali kluci do tempa. Velká škoda je opět neproměnných brankových příležitostí, kdy jdeme sami na brankáře. Za tenhle zápas kluci v šatně zaslouženě dostali velkou pochvalu !!

Ve středu byl v plánu dopolední výlet do Benátek, kde jsme si prošli historické centrum a udělali pár fotek s účastníky Masopustu. Od 19:00 hodin nás čekalo utkání proti FC Venezia přímo v její akademii.

Bylo vidět hned od začátku že to bude úplně jiný zápas, hrálo se v obrovském tempu. Přeci jen borci s Itálie byly nabuzeni více než my a taky jim k tomu pomohl rozhodčí. Chvilku nám trvalo než jsme se přizpůsobili tvrdosti soupeře. Byli jsme silnější na míči dobře jsme kombinovali, ale nic vážného jsme si v útoku nevytvořili. Bohužel soupeř šel do vedení po rohu. To nám rozvázalo nohy i v útočné fázi a začali jsme si vytvářet šance a do poločasu jsme jednu proměnili. Ve druhém poločase jsme přidali na produktivitě a pěknou přímočarou akcí vstřelili vedoucí branku. Poté jsme prostřídali kluky a ti, jako by se zalekli a najednou nám chyběl pohyb, důraz v osobních soubojích. Po našich chybách a nekoncentraci 10 minut před koncem soupeř vyrovnal a následně skóre zápasu přelil na svou stranu. Bylo třeba si s klukama co šli z lavičky důrazně promluvit aby se to příště neopakovalo.

Ve čtvrtek po hodně náročném zápase dostali kluci volno a navštívili jsme wellness v hotelovém komplexu, tak aby byli připraveni opět podat maximální výkon proti UDINESE Calcio.

Zapas se hrál na trávě, což bylo těžké protože terén byl hodně měkký. Opět se hrálo ve velkém tempu. Tentokrát už jsme věděli co můžeme od soupeře čekat. Proto jsme zrychlili hru na dva, max tři doteky. Snažili jsme se i na tak těžkém terénu tvořit hru. Což se nám dařilo až do chvíle, kdy si chtěl náš gólman zpracovat míč a bohužel pro nás prvním dotekem namazal soupeři a šli jsme do šaten za stavu 0:1. Přesto jsme měli několik příležitosti srovnat. Ve druhém poločase bylo vidět na klucích chuť hrát, ale hlavně porvat se o výsledek. Co předváděli Italští golmani ve všech třech zápasech bylo neskutečné. Přesto po standardní situaci se nám podařilo vyrovnat a takovou radost jak na hřišti tak na střídačce jsem u kluků dlouho neviděli.
Celý druhý poločas patřil nám, nepustili jsme soupeře kromě rohu k ničemu a tlačili se do góla. Jak jsme si řekli v šatně běhá jenom kořist a šelma drží balón !! ;)

Celé herní soustředění se vydařilo jak herně, tak i realizačně, neboť zázemí v hotelu Villa Sorriso bylo až neuskutečné.