529_20240109_193122.jpg

U16: Hodnocení podzimu

Hodnocení nejmladších dorostenců


Hodnocení podzimní části ročníku 2008, který hraje Moravskoslezskou divizi E mladšího dorostu začnu statistikami. Po první polovině soutěže jsme skončili na 6. místě, se ziskem 25 bodů s aktivním skóre 45:29 a s bilancí 8-1-6.

Po ne moc povedené sezóně v žákovské lize kluci přešli do dorostenecké kategorie, kde se začali měřit i s o rok staršími protihráči. Na začátku jsme museli doplnit kádr, který opustili někteří důležití hráči a posílit na postu brankáře. To se nám podařilo, když jsme pracovali se 17 hráči a 2 brankáři. Bohužel kvůli zranění Matyho Páleníka, musel téměř celý podzim odtáhnout v bráně Michal Procházka, a zvládl to dobře. Hlavním úkolem bylo kluky zvednout ohledně sebevědomí, chuti na sobě pracovat a adaptovat je na dorostenecký fotbal. Bylo potřeba začít vše dělat ve větší rychlosti a zvyknout si na fyzicky náročnější souboje. Výsledky pro nás nebyly na prvním místě, ale každý povedený zápas klukům dodával motivaci do dalších tréninků. Zápasy se slabšími soupeři jsme zvládli velmi dobře a až na jeden zápas i v těch, ve kterých jsme prohráli kluci nehráli špatně a výkony měly dobré parametry. Snažili jsme se obehravát všechny hráče a zkoušeli jsme je na různých postech. Chyběl nám vyloženě hrotový a gólový útočník, tak se o branky muselo postarat více hráčů. Nejlepšími střelci byli se 7 brankami Dan Kozák, Marek Pohanka a Kirill Pořízka.

Celkově panuje s podzimní částí spokojenost, která se týká výsledků, předváděné hry a i přístupu kluků. Kluci mají ještě velký prostor pro zlepšení a doufám, že po zimní přípravě se jejich výkonost zase posune.

Trenéři Ivo ZBOŽÍNEK a Štěpán VERNER.