318_20230829_195859.jpeg

U8: domácí turnaj

Sobota 26. 8. 2023, Prostějov

V sobotu 26.8.2023 proběhl v Prostějově silně obsazený turnaj mladších přípravek ročníku 2016 a mladších. Tohoto turnaje se zúčastnila mužstva z celé Moravy a dokonce k nám do Prostějova přijeli i kluci z Kolína v Čechách. Na turnaj se přihlásilo 16. týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po 8. kde odehráli svá utkání systém každý s každým. Po těchto základních skupinách proběhly dvě finálové skupiny ve kterých se proti sobě utkaly první 4 týmy po základních skupinách a ve druhé skupině týmy na 5. až 8. místě.

Co se týče hry a reakcí diváků, tak ve většině případů převažovala radost nad nadávkami a tak by to u těch malých mělo být. Turnaj musím hodnotit jen pozitivně a to jak z hlediska herního tak i z hlediska pořadatelského

Trochu lepší výsledek se očekával od našeho místního 1.SK Prostějov v modrých barvách. Bohužel klukům chyběl jeden bod na postup do zlaté skupiny a tím pádem na boje s těmi úspěšnějšími. Jako náplastí může být jejich první místo ve stříbrné skupině. Druhý tým na turnaji se snažil hrát tak jak nejlépe mohl a i on si připsal pár zajímavých výsledků a hlavně zaujali někteří hráči svými výkony.

Posledním týmem, který se turnaje z okresu Prostějov zúčastnil byl okresní výběr Prostějova. Tento tým vznikl v týdnu během dvou okresních výběrových tréninků a kluci dokázali, že se mohou utkat v rovnocenném souboji úplně se všemi soupeři. Možná měli trochu štěstí, ale to jim moc přeji a jsem za ně i za trenéra tohoto okresního výběru šťastný, protože se kluci skvěle prezentovali a na turnaji vybojovali nádherné 2. místo.

Zvláštní poděkování patří všem rodičům, kteří se přímo podíleli na fantastickém průběhu akce a obrovské reklamě jak města Prostějova tak jeho kopané. Věřím, že se příště zapojí i Ti ostatní, kteří tento zápal nesdíleli.

Závěrečného ceremoniálu a dekorování vítězů se osobně účastnil i předseda 1.SK Prostějov František Jura, který všem poděkoval za jejich práci radost a nadšení pro naši hru.

Věřím, že se nám podaří brzy podobnou akci opět zorganizovat.

Pořadí na 1 až místě jsou daná dle tabulky ostatní týmy se umístili na 5. místě ☺️

1. FK Hodonín
2. OFS Prostějov
3. FC Baník Ostrava
4. FK Šumperk

5. OFS Vyškov
5. MFK Vítkovice
5. FC Viktorie Přerov
5. FC Zbrojovka Brno
5. 1.SK Prostějov modří
5. FC Slovácko
5. SK Sigma Olomouc
5. SK Sparta Kolín
5. FC Ivančice
5. 1.SK Prostějov žlutí
5. SK Hanácká Slávia Kroměříž
5. MFK Vyškov

Tomáš Páleník