Související zápas

1. SK Prostějov
FC ZBROJOVKA BRNO, a.s.Prostějov
1:2(0 : 1)
so 6. 4. 2024 18:00 @ ADAX INVEST Arena,Srbská 47a,Brno, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 21. kolo
114_20240419_141357.png
686_20240405_084917.jpg

V Brně se pokusíme otočit dosavadní průběh jara

Nelehký úkol čeká "áčko" - pokusí se bodovat na Zbrojovce


Na půdě Brna odehrají fotbalisté 1. SK Prostějov utkání 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Zbrojovka na jaře ještě nevyhrála a získala jen dva body, přesto vstoupí do zápasu jako favorit a v pozici osmého týmu druhé nejvyšší soutěže.

„Pro nás je trošku nepříjemné, že Zbrojovka poslední zápas doma se Spartou nezvládla. Celé jaro si v Brně představovali jinak a udělají maximum, aby v dalším utkání uspěli. Na to se ale nemůžeme dívat. Z našeho pohledu se nic nemění. Také potřebujeme bodovat a chytit se,“ říká trenér Prostějova Radim Kučera. „Už se nemůžeme utěšovat, že výkony jsou lepší, než dosavadní výsledky. Chceme body, klidně po upachtěném výkonu,“ naznačuje odhodlání hráčů kouč eskáčka.

Brnu bude chybět několik zraněných a vykartovaných fotbalistů, přesto bude mít k dispozici silnou sestavu. Pevná je obrana v čele s Pernicou, Endlem a Koželuhem. Permanentní nebezpečí pro všechny defenzivy představuje v útoku Řezníček. „V útoku je hodně nepříjemný Fousek, který skvěle zvládá hru jeden na jednoho. Bude to hodně náročné,“ uvědomuje si Kučera.

Ten v obraně nebude moci využít Jana Štěrbu, který je kmenovým hráčem Zbrojovky. „Je to nepříjemné pro hráče i klub. Chceme ustálit obranu. Proti Olomouci ze stejného důvodu nemohl nastoupit Adam Bednár, po předchozím vyloučení nemůžeme počítat s Markem Matochou. Naštěstí nemáme příliš zraněných a poradíme si,“ věří prostějovský trenér.

Fotbalisty Prostějova čeká fuška, protože Zbrojovka se chce pokusit ukončit sérii bez tříbodového zisku. „Pro nás už je situace jasně daná, potřebujeme za každou cenu zvítězit. Do jara jsme vstoupili špatně a musíme se odrazit k lepším výsledkům, ideálně už od soboty," přeje si asistent brněnského trenéra Josef Mucha, který se narodil v Prostějově a začínal tu s fotbalem.

Utkání v ADAX INVEST Arena má výkop naplánováno na sobotní podvečer , od 18:00 jej bude mimo stadion možné sledovat také díky streamu  společnosti SPORTTOTAL.CZ  právě ZDE.